Co to znaczy DTSP ?

Jest to skrót powstały jako kontra do lewicowego „odcinamy tlen” naszym ruchom oddolnym, które nazywają skrajną prawicą. Patrząc historycznie – mają nieco racji.

Podział narodził się na początku Rewolucji Francuskiej. W Zgromadzeniu Narodowym zwolennicy tej rewolucji, reform, koncepcji liberalnych (gospodarczo także!), które miały położyć kres wierze w Boga, pewnej hierarchii społecznej, wartościom itd. zasiedli po lewej stronie sali. Po prawej zasiedli zaś zwolennicy zachowania starego porządku, a więc tradycyjnych wartości, wiary… To była prawica. Podział historycznie dotyczy więc idei.

Dzisiaj termin już się zatarł, bo na zepsutym zachodzie tzw. prawica potrafi promować lewicowe pomysły (homoseksualizm chociażby), a także przyczyniać się do kontynuowania koncepcji Rewolucji Francuskiej. Poza tym, politycy w demokracji chcą być jak najbliżej centrum, aby przypodobać się jak największej rzeszy ludzi. Zaniedbują więc poglądy kosztem PRu, a wyrazista prawica i wyrazista lewica, w starym znaczeniu – jest jedynie na skraju!

Tak więc skrajnej prawicy nasze działania i aktywizm jak najbardziej dodają tlenu!

Skrót DTSP został stworzony przez redakcję http://www.drogalegionisty.pl !

Dodajemy Tlenu Skrajnej Prawicy!  

DTSP!

Bluza2

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s